Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Виготовлення м’якої іграшки з фетру.

0

Тема: Виготовлення м’якої іграшки з фетру.

Мета: Ознайомити учнів із технологічною послідовністю пошиття м’якої іграшки. Навчити дітей шити м’яку іграшку з фетру. Формувати швацькі навички.
Розвивати творче мислення, естетичні нахили учнів.
Коригувати діяльність учнів
Виховувати акуратність, посидючість, дружнє ставлення один до одного.

Тип уроку: урок формування вмінь.

Дидактичні матеріали: мультимедійна презентація, інструкційні карти «Технологічна послідовність виготовлення іграшок з фетру», «Послідовність пошиття іграшки», «Ручні шви для пошиття м’якої іграшки».

Матеріально-технічне забезпечення: деталі крою, нитки, голки, ножиці, зразки готових виробів.

Форми роботи: колективна, індивідуальна.
Методи навчання: пояснювально-спонукальний,
пояснювально - ілюстративний.

Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організаційний момент. (1 хв.)
1. Перевірка наявності та готовності учнів до уроку.
2. Створення емоційного настрою.
3. Н.П.Н
Барометр настрою: читаючи вірш,викладаю перші літери виділених слів.
Рішучість до нас на урок завітала,
Аж тут енергійність її наздогнала,
Завзяття з умінням до класу прийшли;
Й любов до навчання з собою взяли.
Терпіння й активність не забарились,
І творчість звичайно до класу з’явились.
Якщо об’єднати ці риси в одне
То можна сміливо отримать ось це?
Якщо ж вони стануть усі в один ряд,
То вийде відмінний у нас РЕЗУЛЬТАТ.

«Будь-яку справу, починайте з посмішки і гарного настрою і у вас обов’язково все вийде».

ІІ. Основна частина.
1. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів. (5 хв.)
Бесіда.
1) Що таке розкроювання?
2) Із яких етапів складається розкрій швейних виробів?
3) Як ви уявляєте послідовність пошиття іграшки?
узагальнюю і коригую відповіді учнів.

2. Мотивація навчальної діяльності. (1 хв.)
Процес створення іграшки надзвичайно цікавий та захопливий, а сама вона наділена особливим шармом – приємна на дотик і випромінює тепло рук, які її виготовили. Тим, хто захоче порадувати рідних та друзів ексклюзивним подарунком, варто задуматися: можливо, виготовлення іграшок – це саме те мистецтво, якому треба навчитися.
демонструю готові вироби.

3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
Розповідь учителя (супроводжується мультимедійною презентацією).
1. Ручні шви (слайд інструкційні картки).
2. Виготовлення іграшки (слайд інструкційні картки).
3. Оздоблення іграшки (слайд інструкційні картки).

4. Закріплення нових знань. (2 хв.)
Бесіда. Іграшка, яку ви робите , вже має своє призначення – у подарунок молодшій сестричці чи папі у машину, а може на поличку у власній кімнаті. В залежності від призначення іграшки акценти до вимог якості дещо зміщуються.
Вимоги до якості іграшки
Екологічні Гігієнічні Естетичні Функціональні Технологічні Економічні
Використання екологічно безпечних матеріалів та барвників Низька пилоєм-ність легка у догляді – прання, чищення Відповід-ність естетичним нормам, уподобан-ням Міцність швів, кріплень, надійність конструкції, довговічність Простота виготовлення Доступна ціна матеріалів,
Іграшки, призначенні для гри дітей, повинні бути екологічно безпечними, мало забруднюватись та легко відмиватись, всі кріплення іграшки повинні бути надійними та сама іграшка – приваблива. Батьків цікавить також вартість іграшки, а виробників – технологічність.
6.2. Навіть пошиті за однією викрійкою вироби можна урізноманітнити, надати їм індивідуальності за допомогою оздоблення – визначити стать іграшки, професійну приналежність, характер, тощо.
Для цього використаємо фурнітуру - стрічки, мереживо, декоративні ґудзики, ланцюжки та інші дрібнички. (під час пояснення продемонструвати учням фотографії та іграшки)

5. Фіз хвилинка.

6. Практична робота. Виготовлення іграшки.

1.Вступний інструктаж.
Планування роботи з пошиття іграшки.
Перед початком роботи називають правила безпечної праці зі шпильками, голками, ножицями.
2.Поточний інструктаж.
Учні виконують роботу. Учитель у разі необхідності допомагає учням, указує на допущені помилки, на шляхи їх виправлення, контролює дотримання учнями правил безпечної праці.
3.Заключний інструктаж.
Учитель оцінює результати виконання практичної роботи, звертає увагу учнів на типові помилки, демонструє кращі роботи.

ІІІ. Заключна частина.
1. Підсумки уроку. (2 хв.)
Бесіда.
1) Що на уроці було нове? Цікаве? Складне?
2) Чому навчилися?
Закінчити пошиття іграшки.
2.З.Н.Н
3. Прибирання робочих місць. (1 хв.)

Технологічна послідовність виготовлення

№ з/п Послідовність виконання іграшки Наочне зображення
Розкроювання деталей іграшки
1.

2.

3. Огляньте тканину, визначте лицьовий та виворітний боки, напрямок малюнку чи ворсу, наявність дефектів, напрямок нитки основи.
Складіть тканину вдвоє лицьовим боком всередину, виворітним назовні.
Прикладіть до тканини шаблон, враховуючи напрямок малюнка, ворсу, ниток основи та приколіть шпильками. Обведіть шаблон по контуру олівцем.

4.

5. Відколіть шаблон, сколіть обидва шари тканини шпильками.
Акуратно виріжте обидві деталі по наміченій лінії.
Пошиття іграшки
6.

7.

8. Складіть деталі лицьовим боком назовні, виворітним всередину, суміщаючи зрізи. Сколіть деталі шпильками поперек шва.
Зметайте обидві деталі по контуру швом «уперед голку». По ходу шва видаляйте шпильки.
Коли залишиться незметаним відрізок шва довжиною 2-3 см, нещільно наповніть іграшку синтепоном для надання об’єму та продовжіть виконання шва.

9.

10.
11. Виконайте по контуру шов «петельний» нитками в колір тканини.
Видаліть нитки наметування.
Виконайте оздоблення іграшки за власною розробкою.

Ручні шви для пошиття м’якої іграшки
Назва шва та послідовність його виконання Вимоги до виконання шва Наочне зображення шва
Шов «уперед голку» (зметувальний)
4¬___3 2___1

Дві деталі іграшки складають лицем до лиця і, відступивши 0,5 см від краю, з’єднують їх стібками (0,5-0,7см) справа наліво. Строчка тимчасова. - Стібки мають бути однакової довжини.
- З обох боків тканини шов має виглядати однаково.
- Шов не повинен стягувати тканину.

Шов «назад голку» (строчка)

8 6 4
. . . . .
7 5 3 1 2
Дві деталі іграшки складають лицем до лиця і, відступивши 0,5 см від краю, з’єднують їх стібками (0,3-0,5см) справа наліво. Шов для постійного з’єднання. - Стібки мають бути однакової довжини.
- Шов не повинен стягувати тканину.

Шов «через край»
Цим швом обшивають краї деталей із хутра.
Дві деталі іграшки складають лицем до лиця,встромляють голку зі споду і виводять її на себе. Голка начебто описує коло і рухається справа наліво. Шов постійного з’єднання. - Нитка повинна міцно охоплювати краї деталей.

Шов «петельний» виконують по лицьовому боку виробу справа наліво. На відстані 3-5 мм від зрізів деталей уколіть голку зі споду, обведіть ниткою край деталей, уколіть голку зі споду у ту ж саму точку та затягніть петлю. Кожен наступний стібок виконуйте на відстані 1-5 мм від попереднього, розташовуючи нитку під голкою.
- Усі стібки шва повинні бути розміщені паралельно.
- Довжина стібків, відстань між стібками мають бути однаковими на всій довжині шва.
- Шов не повинен стягувати тканину.

Послідовність пошиття плоскої іграшки

№ з/п Назва дії Умови виконання Зображення
1. Складіть дві деталі лицьовим боком всередину, виворітним назовні. Порівняйте зрізи та заколіть шпильками. Шпильки заколюйте через обидва шари тканини, поперек шва.
2. Зметайте деталі, залишаючи незашитим отвір для вивертання виробу. Отвір залишайте у непомітному місці іграшки. Вийміть з виробу шпильки. Шов «уперед голку», тимчасове з’єднання.
3. Зшийте деталі, залишаючи незашитим отвір для вивертання виробу. Шов «назад голку», постійне з’єднання.
4. Видаліть нитки наметування.
5. Виверніть виріб на лицьовий бік, ретельно виправляючи всі частини іграшки.
6. Наповніть тулуб іграшки синтепоном, починаючи з вушок, лапок.
7. Акуратно зашийте залишений отвір. Шов «через край», постійне з’єднання.
8. Оформіть мордочку тваринки Пришийте ґудзики чи вишийте очі та носик. Постійні шви.
9. Вдягніть іграшку, доповніть образ аксесуарами.
10. Почистіть виріб від ниток наметування, позначок крейдою, розправте хутро у місці швів.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...