Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Заняття з конструювання "Неслухняна Машенька" (для дітей 4-го року життя)

1

Конспект заняття з конструювання
(для дітей 4-го року життя)
«НЕСЛУХНЯНА МАШЕНЬКА»

Постна Тетяна Климівна
вихователь ДНЗ №7
Снігурівської міської ради
Миколаївської області

Мета: навчати дітей цілеспрямовано розглядати предмети, порівнювати їх між собою, розділяти на частини цілий об’єкт та навпаки створювати з елементів задану модель, бачити в них спільне та відмінне, робити висновки та узагальнення. Розвивати дрібну моторику, образне мислення, творчу уяву , активне мовлення, слухову та зорову увагу. Удосконалювати вміння аналізувати прості зображення, виокремлювати в них геометричні фігури . Збагачувати словник дітей та вдосконалювати граматичну структуру власного мовлення. Закріпити назви кольорів, геометричні площинні та об?ємні фігури, величину предметів, поняття «один», «багато», «два». Виховувати старанність, уважність, здатність радіти перемогам своїм та однолітків, естетичний смак, духовно-моральні якості.
Матеріал: казковий будинок, лялькові: баба й онучка; готові форми вирізаних білих та різнокольорових сніжинок, вудочка, велика сніжинка, браслети, ялинка (1 велика, 2 маленьких іграшкова білочки, шишки, рахівні палички зеленого кольору (по 10 шт. на кожну дитину). «Танграм», круг жовтого кольору (сонечко), гімнастичні палиці (жовтого кольору – сонячні промінці), килимки, аудіозапис.
Хід заняття
Вихователь: Діти, проходьте будь ласка сюди, та сідайте на ось ці килимки, а я вам зараз розкажу про неслухняну Машеньку. Слухайте мене уважно: «Жила-була бабуся Орися зі своєю внучкою Машенькою. Одного разу бабуся каже:
- Машенька, послухай мене уважно, я зараз піду в магазин за молоком, а ти пограй біля дому, почекай поки я прийду, тільки далеко не уходь, зрозуміла?
- Так, бабусю, зрозуміла.
Бабуся уходить, Маша ходить туди-сюди, зупиняється, замислюється: «Що ж мені робити самій вдома, сумно мені тут одній сидіти, піду погуляю (виходить) подалі від дому по оцій доріжці, може когось зустріну.
(Маша йде, звучить музика)
- Ой, що це (з?являється велика сніжинка прив?язана до вудочки). Яка красива квіточка літає. Діти, а ви часом не знаєте, хто це?
Діти: Це – сніжинка!
Сніжинка (велика): Так, діти, правильно! Я – сніжинка. А скажіть мені будь ласка, чи знаєте ви яка я?
Діти: Так! Ти біленька, пухнаста, красива, холодна, волога, легенька.
Сніжинка: А що я вмію робити? (Літати, кружляти і на землю сідати) Молодці! Ви все про мене знаєте. А ви часом не бачили моїх подружок сніжинок?
Діти: Ні!
Сніжинка: А допоможіть мені їх знайти.
Вих.: Діти, давайте всі разом підемо їх пошукаємо. І Машенька нам теж в цьому допоможе.
Діти стають за столи і складають паперових сніжинок.
Вих.: Сніжиночко, подивись яких гарних та чудових подружок знайшли тобі дітки разом з Машенькою. А зараз Вєрочка розповість тобі віршик про ось цих красивих, чудових сніжинок.
Вірш: Білесенькі сніжиночки
Вродились ми з води

Легенькі як пушиночки
Спустилися сюди
Ми хмарою носилися
Від подиху зими
І весело кружилися
Метелицею ми!
Вих.: Дітки, а давайте ми разом з вами покажемо як вміють кружляти сніжинки.
Танок Сніжинок.
Білесенькі сніжиночки
Літають всі літають
У веселому таночку кружляють
І на землю тихо сідають, всі сідають.
Діти виконують рухи.
Маша: Ой! Скільки снігу намело! Де ж мій дім, його не видно, мабуть я заблукала. Як же дім тепер знайти, якісь дерева навкруги стоять. (Підходить до ялинки, торкається) Ой, колючі які, як же вони називаються ці дерева?
Діти: Ялинки.
Вих.: А якого вони кольору? (Зеленого). А як називаються дітки у ялинки (Шишки). Молодці, дітки! А скажіть, скільки тут великих ялинок? (Одна). А маленьких? (Дві). А давайте зробимо так, щоб стало багато! Давайте підемо з вами до ось цього столика та сконструюємо кожний по одній ялиночці. (Діти сідають)
Вих.: Маша, скільки у тебе отрималось ялинок (1), а у тебе, Влад? (1) (вих.. питає кожну дитину). А тепер разом їх стало скільки? (Багато). Правильно, дітки, багато, і тепер наш ліс стане затишним для всіх.
Маша: Скільки багато ялинок, і як вони всі гойдаються! І чому?
(Вих. дьоргає за леску, яка прив’язана до гілочки)
Вих.: Діти, а давайте скажемо нашій Маші хто гойдає дерева (Вітер!) А який буває вітер (Холодний, теплий). В яку пору року вітер буває холодний, влітку чи взимку? (Взимку). А теплий? (Влітку). Давайте з вами покажемо як ми вміємо робити теплий вітер. (Діти дують на долоньки) Відчуваєте тепло? (Так). А давайте тепер подуємо на кінчики пальців, що ви відчуваєте? (Холод).

Вих.: А за силою який буває вітер? (Сильний та слабкий). Давайте підійдемо до сніжинок і покажемо силу вітру. Давайте подуємо легенько, як рухаються сніжинки? (Слабко). А тепер давайте покажемо сильний вітер. Як тепер почали рухатися сніжинки? (Сильно)
Вих.: Діти, а давайте ми зараз покажемо, як гудить та завіває сильний вітер? (Діти: У-у-у-у) Шум вітру, віхоли.
Вих.: А зараз Маша розповість вірш про вітер.
Вітер в полі повіває
Він стару вербу гойдає
Вибіг вовчик на поляну
І на вітер косо глянув
Вітер вовчика злякався
І в дупло верби сховався
Закрутився, засвистів
Діду шкоди наробив.
Вих.: Дітки, давайте підемо до будиночку Діда Мороза і подивимося, що ж там вітер наробив. А наробив він шкоди: зламав паркан і тепер всі його домашні тварини, які живуть з ним, можуть розбігтися, хто куди і потрапити в біду. Давайте допоможемо Діду Морозу полагодити паркан і Машенька вам буде допомагати.
Діти ремонтують паркан стоячи (з буд. матеріалу)
Вих.: Молодці, діти, дідусеві ви допомогли. А послухайте, хтось пісеньку співає, нас у гості всіх гукає.
Діти йдуть до ялинки, де сидить білочка. Звучить аудіо запис.
Вих.: Хто це, дітки? (Білочка). Так, вірно, дітки, це – білочка. Вона співає свою улюблену пісеньку, радіє, що прийшла зима і скоро прийде Новий рік! А де ж її лісові друзі? З ким же вона буде Новий рік зустрічати? Мабуть перелякалися звірята сильного вітру та й поховалися. Давайте ми їх знайдемо, щоб вони теж почули пісеньку, яку співала білочка.
Діти роблять звірят способом Танграм сидячи.
Вих.: Молодці, малята, звірят ми білочці знайшли. А тепер давайте з вами прикрасимо ялиночку своїми гарненькими сніжиночками.
Діти вішають свої браслети-сніжинки. Ялинка засвічується вогниками.
Вих.: Ой, яка гарна та красива стала наша ялинка. Тепер всі звірята можуть зустрічати Новий рік! Дітки, всім ми з вами допомогли, час уже і Машенці дорогу додому знайти, а то на неї вже, мабуть, чекає бабуся Орися, хвилюється. Давайте на допомогу покличемо Сонечко!
Діти: Сонечко, сонечко!
Заглянь у віконечко
Промінцями посвіти
Нам дорогу покажи.
Вих.: Але воно чомусь не з?являється , давайте підемо його покличемо. А ось і воно. Діти, подивіться, так сонечко ж спить, тому воно нас і не почуло. А заснуло воно, тому що загубило свої, що? (Промінці). А щоб його розбудити, нам потрібно їх знайти (Пісенька дзвіночка). Діти, послухайте чия це пісенька? (Це пісенька дзвіночка). Правильно – зараз ми підемо на його звук, цей звук, діти, допоможе нам знайти промінці.
(Діти йдуть до кошика з гімнастичними палицями жовтого кольору. Кожен бере по «промінцю»)
Вихователь питає кожну дитину: «Скільки у тебе промінців?» (Один). А у тебе, і т.д. Давайте тепер з вами повернемо промінці сонечку.
Діти прикладають гімнастичні палиці по колу.
Вих.: А тепер скільки стало промінців у сонечка? (Багато). Правильно, дітки, а скажіть мені будь ласка, якого кольору сонечко? (Жовтого). А якої форми? (Круглої). А скільки сонечок на небі? (Одне). Молодці, все про сонечка розповіли. Тепер подивіться, аоно прокинулося, потягнулося до нас, посміхнулося. Давайте і ми посміхнемося один одному і нашому сонечку.
Маша: Сонце виглянуло в мить
Стало видно все довкіл
І доріжки, і шляхи
Дім я свій змогла знайти.
- Спасибі малята, більше я не буду ніколи від дому тікати. Я завжди буду слухатися свою бабусю. До побачення!
- Вих.: Ну що ж, діти, час і нам теж поспішати та на прогулянку вирушати. Будемо ми з вами разом в сніжки грати.

Автор: 

Постна Тетяна Климівна вихователь ДНЗ №7
Снігурівської міської ради
Миколаївської області

Отримати сертифікат

Користувацький вхід