Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Основи здоров"я

0

ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я
Тема. Взаємодія з іншими людьми. Дружний клас. Практична робота. Обговорення літературних джерел: української народної казки ,,Ріпка", байки Леоніда Глібова ,,Лебідь, Щука і Рак"
Мета. Навчати учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій у класі; сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків; виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальність за власні слова і вчинки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Встаньте, діти!
Усміхніться всім навколо:
Небу, сонцю, квіткам, людям, –
І тоді обов’язково
День для вас веселим буде.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Слухання та обговорення вірша А. Костецького «Велосипед»

Славкові,
Що з квартири сорок
велосипед
купили вчора.
Він зразу
в двір його потяг.
Прудкого та дзвінкого
Все хизувався ним
і нас не підпускав до нього.
Просив Юрко:
- Ну дай хоч раз
проїду метрів двісті!
А він Юркові:
- Ач який!
Свого купи та їзди.
І я просив.
Та він:
- Моє! -
І нам кататись не дає...
Ну й що, нехай!
А ми зате
разом в кіно ходили,
разом у нашому дворі
співали, скільки сили,
а потім
грали у квача,
аж поки вечір не почавсь.
А що Славко?
Він сам-один
сидів з велосипедом
і вже кататись не хотів.
Отак йому і треба.

- Кому було весело?
- Хто виявився покараним?
- Чому так трапилось?
- Який висновок можемо зробити з почутого?
ІІІ. Оголошення теми уроку
Сьогодні ми поговоримо про відносини між людьми, про те, як ви ставитесь одне до одного, зокрема про дружбу у класному колективі. Мені дуже хочеться, щоб після цього уроку ви стали уважнішими і щирішими одне до одного.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення вчителя
— Ви щодня зустрічаєтеся з друзями, однолітками та іншими людьми. Ви разом граєтесь, навчаєтесь, спілкуєтесь, працюєте, тобто взаємодієте між собою. Уміння взаємодіяти є дуже цінним для колективу, в якому ви перебуваєте. Колектив — це група людей, у яких є спільна мета, загальні справи та інтереси. У школі колективом є клас, у якому ви навчаєтеся. Добре, коли в класі доброзичливі, щирі стосунки, учні не сваряться, не ображають одне одного, а поважають. Такий клас називають дружним. Девіз дружного класу: «Один — за всіх, і всі — за одного!». Навчаючись у колективі, виконуючи разом певну роботу, важливо вміти взаємодіяти з іншими людьми, тобто вміти домовитися, вислухати думку інших, поводитися чемно і головне — довести до кінця розпочату спільну справу.
- Що таке взаємодія?
- Як взаємодія може виявлятися у класному колективі?
- Які творчі завдання ви виконували зі своїми товаришами?
2. Робота з підручником.
Прочитайте на с.53 що таке взаємодія.
- Прочитайте вірш А. Костецького ,,Гойдалка на двох".(спочатку мовчки потім вголос)
- Розкажіть що вам подобається робити разом з іншими дітьми.
- Чому уміння взаємодіяти є дуже цінним для колективу, в якому ви перебуваєте?
3. Робота в зошитах
Розгадати кросворд на с. 22.
Фізкультхвилинка.
V. Практична робота.
Читання й обговорення літературних творів.
1. Байка «Лебідь, Щука й Рак»
1) Словникова робота.
Хура – віз.
2) Слухання байки.
3) Відповіді на запитання.
- Що хотіли зробити Лебідь, Щука і Рак?
- Куди кожен із них тягнув хуру?
- Чи вдалося їм витягнути воза?
- У чому ж причина їхнього неуспіху?
- Як ви вважаєте, як мали б поводитися герої байки?
2. Інсценізація казки «Ріпка» та обговорення.
- Хто посадив ріпку?
- Чи зміг дід самотужки витягнути її?
- Хто йому допомагав?
- Чи справді мишка виявилась такою сильною?
- У чому причина успіху?
- Наведіть приклади ситуацій, коли всім разом вдається вирішувати одну справу.
Висновок. Треба діяти так, як діяли герої казки ,,Ріпка"
3.Робота в зошиті с.23.
Прочитати приказки за схемами і записати їх в зошит.
1) Одна квітка не робить квітника.
2) Де дружніші, там сильніші.
- Яка приказка підходить до якого твору?
4. Гра «Розсипанка»
З поданих слів зібрати і пояснити прислів’я.
● за, всі, Один, одного, всіх,за.
(Один за всіх, всі за одного.)
● в, Друг,біді, пізнається.
(Друг пізнається в біді.)
● туга, велика, друга. Без, вірного.
(Без вірного друга велика туга.)
● корінням. Дерево, а, друзями, міцне, людина.
(Дерево міцне корінням, а людина - друзями.)
● солі, без, Людина, їжа, друга, що, без.
(Людина без друга, що їжа без солі.)

VІ.Підсумок уроку.
- Що найбільше сподобалося на уроці?
- Який клас можна назвати дружним?
- Які прислів’я про дружбу запам’ятали?
Гра «Спасибі за чудовий день»

Автор: 

Протасова Наталія Михайлівна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...