Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Конспект заняття з сенсорного розвитку для дітей дошкільного віку

0

Конспект заняття з сенсорного виховання
для дітей раннього дошкільного віку.

Тема. Подорож до осіннього лісу.

Мета: продовжувати знайомити дітей з поняттям високий - низький, учити співвідносити предмети за розміром; вправляти у співвідношенні предметів за формою і кольором, закріпити червоний, жовтий і синій кольори; розвивати і зміцнювати дрібну моторику рук, зорово-моторну координацію, стимулювати мовленнєву активність дітей; виховувати дружні стосунки між собою.
Матеріал: прищіпки жовтого кольору, макет сонечка, кленові листочки з картону червоного та жовтого кольорів, макет високого і низького дерева, вагончики жовтого, червоного, синього кольорів, геометрична фігура круг жовтого, червоного та синього кольору (колеса вагончиків), аудіозаписи: «Рух потягу», «Шелест листя».

Хід заняття
І. Організаційний момент.
Діти заходять до групи під музику
Ранок добрий наступив – діти посміхаються. Так давайте всі гарненько разом привітаємось!
Діти кажуть «Доброго ранку!» і сідають на стільчики.
Пропоную поїхати у подорож в осінній ліс. А щоб нам веселіше було подорожувати, пропоную запросити з собою сонечко. Давайте покличемо його:
Заглянь, заглянь, сонечко
До нас у віконечко.
Там дітки граються, тебе дожидаються!
Звертаю увагу дітей на те, що сонечко сумне, не посміхається. Як ви думаєте, чому воно сумне? Треба сонечку допомогти і прикрасити його промінчиками.

Д/гра «Підбери прищіпки за кольором».
- Що дітки зробили? Яке сонечко?

ІІ. Ігрова ситуація:
повідомляю дітям, що сонечко запрошує нас до осіннього лісу.

- Діти, а на чому ми з вами поїдемо в подорож? (відповіді дітей).
- Ой, але наш потяг зіпсувався, поламався – у нього від’єдналися колеса. Як же ми тепер покатаємося на ньому? (відповіді дітей).
- Так, треба потяг поремонтувати!

Д/гра «Підбери колеса за кольором».
Діти стають один за одним за вихователем, звучить запис «Рух потягу»
Паровозик загудів і вагони покотив:
Чох-чох, чу-у, чу-у.
Я далеко вас замчу!
- Як каже потяг?
Звертаю увагу дітей на те, що ми приїхали до лісу, під ногами лежать червоні і жовті листочки. Пропоную позбирати листочки.

Р/гра «Листочки» (дії за словами).

Д/гра «Високі і низькі дерева». Подаруємо деревам листочки (хлопчики дарують листочки високому дереву, дівчатка - низькому).
Нам вже час повертатися в дитячий садочок.

ІІІ. Підсумок.
- Куди ми їздили?
- Кому ми сьогодні допомогли?

Автор: 

Шматкова Лариса Валеріївна

Отримати сертифікат

Користувацький вхід