Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


виховна година

0

Виховна година: « Добрі вчинки».
Мета. Формувати в учнів ціннісні орієнтири; здатність формулювати моральні судження; розвивати вміння розрізняти добре й погане, розвивати навички колективної роботи.
Хід заняття.
Учитель. - Доброго дня. Послухайте, будь ласка, метафоричну легенду «Все в твоїх руках».
Ця історія відбулася багато років тому в стародавньому місті, у якому жив відомий мудрець.
Слава про його мудрість розійшлася далеко від рідного міста. Але була у цьому місті людина, яка заздрила його славі. І от вирішила ця заздрісна людина придумати таке запитання, щоб мудрець не зміг на нього відповісти.
Тоді пішов заздрісник на луки, піймав метелика, посадив його між зімкнених долонь і подумав:
« Спитаю я в мудреця ось що. Скажи-но , о наймудріший, який метелик у мене в руках – живий чи мертвий? Якщо він скаже, що живий, я стисну долоні – і метелик помре, а якщо він скаже, що мертвий, я розкрию долоні – і метелик полетить. Отоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший».
Так все й трапилось. Заздрісник піймав метелика, посадив його між долонями , пішов до мудреця та запитав у нього : « Який метелик у мене в руках, о наймудріший : живий чи мертвий?» І тоді мудрець, який дійсно був розумною людиною, сказав: « Все в твоїх руках».
( показ плакату « Добрі справи прикрашають людину».)
- Сьогодні ми будемо говорити про добрі вчинки.
Давайте створимо у класі гарний настрій. Привітайтесь одне з одним, посміхніться, скажіть одне одному добрі слова.
- Сьогодні ми продовжимо створювати нашу « Абетку гарних слів». Будь ласка, згадайте гарні, добрі слова на літеру «Д».
(добрий, дорогий, добродушний, дружній, доброзичливий, доброчесний, добропорядний)
- Ми говоримо про поважне й турботливе ставлення до усього, що нас оточує, про дуже важливу й потрібну якість людини – про доброту. Як ви розумієте це слово?
- Наведіть приклади доброго ставлення людей.
- Згадайте, які добрі вчинки зробили ви?
- А хто, як ви гадаєте, є найдобрішою та найтурботливішою людиною у родині?
( мама )
- Як вона піклується про вас?
- Чому кажуть: « Біля сонця – тепло, а біля матері – добре?»
- А як ви піклуєтеся про свою матусю? Як допомагаєте їй у домашніх справах?
- До повернення батьків з роботи можна виконати дуже багато домашніх справ: прибрати квартиру, вимити посуд, купити в магазині продукти, випрати сорочку, випрасувати шкільну форму, почистити черевики.
- Ви, навіть уявити не можете, якою радістю засяють очі матері, якщо ви, діти, вчасно та з власної ініціативи візьметеся виконувати частину загальних домашніх справ.
- Ви повинні пам’ятати: на все хороше, що для нас робиться людьми, треба відповідати теж добром, виявляти увагу, чуйність до дорослих, однолітків та молодших, і так само бути добрими у ставленні до тварин.
- А тепер пограємо в ігри:
Гра « Склади прислів’я й приказки».
Учні поділяються на три групи, кожна група отримує картки, на кожній з яких написано частину прислів’я ( добрі справи, робити добро, прикрашають людину, поспішай, без добрих справ, немає доброго імені, на добрі справи, що є добрі люди, за добро, злий не вірить, скромність кожному, скромність прикрашає, до лиця, людину, добром платять). Гравцям необхідно скласти із частин цілі прислів’я.
Інсценівка байки.
Автор. – Запитала блискавка у сонця:
Блискавка. – Скажи, чому люди люблять тебе більше за мене, адже я теж дуже яскрава?
Сонце. – Тому що, люди люблять тепло і ласку.
Блискавка. – Від моїх пожеж, що вирують Землею, багато тепла, але це їх чомусь не влаштовує!
Сонце. – Вся справа в тому, добра у твоїй душі вистачає лише на короткий спалах . який приносить дуже багато лиха.
Учитель. – Кому з учасників цієї розмови ви більше симпатизуєте: Блискавці чи Сонцю? Чому?
Інсценівка байки.
Автор. – Білочка стрибала з гілки на гілку та впала прямо на сонного вовка. Вовк підхопився та хотів її з’їсти.
Білочка. – Пусти мене!
Вовк. – Добре, я відпущу тебе, тільки ти скажи мені, чого ви, білки, такі веселі. Мені завжди нудно,а на вас дивишся: ви там угорі все граєте та стрибаєте.
Білочка. – Пусти мене спершу на дерево, я звідти тобі скажу, бо я боюся тебе.
Автор. – Вовк пустив, а білка стрибнула на дерево й звідти каже:
Білочка. – Тобі тому нудно, що ти злий. Тобі злість серце палить. А ми веселі тому, що ми добрі і нікому зла не робимо.
- Хто з героїв казки викликає ваші симпатії, а хто ні?
- У чому повчальний зміст казки?
- Отже, не роби зла, будь добрим.
- А зараз ми з вами проведемо невеличке опитування. На мої запитання слід відповідати « так» або « ні?»
Запитання:
- Чи можна примусити людину бути доброю?
- Чи можна стати добрим на якийсь час?
- Чи треба бути добрим у ставленні до будь – якої людини?
- Чи легко бути добрим?
- Чи є у вас бажання робити добрі справи?
У вас вийшло більше відповідей «так», і я бачу, що ви щиро прагнете добра. Ви цілком праві, бо доброта завжди приносить радість не тільки оточуючим , але й тому, хто це добро творить. Доброта – як чарівні ліки, що виліковують від багатьох хвороб. Люди прагнуть добра, ненавидять зло. Треба вчитися бути добрими до всього оточуючого. На все гарне, що для нас робиться людьми, слід відповідати добром.
Поспішайте робити добро! Будьте добрими й щедрими, і це повернеться вам сторицею. Любіть працю, що приносить велику насолоду. І настане час, коли ви зможете сказати: « Я роблю потрібну справу, приношу користь людям».
Рефлексія.
- Отже, як на зміну зимі приходить весна, так і усередині нас змінюються почуття та думки, змінюється внутрішній стан. Тільки відчувши внутрішню силу і спокій, ви зможете привести цю силу у наше реальне сьогодення. Ви дорослішаєте та міцнішаєте, і ви можете здивуватися тому, як легко бути вільним, сильним і впевненим, як легко знати, що ви здатні на це!
Щасти вам у прагненні добра!

Автор: 

Янчук Таміла Іванівна - Торчинський НВК І-ІІст.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...