Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Використання сенсорної дошки на уроках математики в активному режимі

0

Стаття представлена з власного досвіду роботи. Як можна використовувати сенсорну дошку в активному режимі на уроках математики.

Сенсорна дошка служить математиці

Останнім часом щоденна праця вчителя - предметника набуває нових тенденцій у справі навчання школярів. Особиста розвиненість учнів, їх освіченість, грамотність у сфері комп'ютерних технологій та інших новинок техніки вимагає від сучасного вчителя переглянути свої погляди, подолати певний консерватизм напрацьованих методик і рухатись вперед, створюючи нові освітні моделі.
Сенсорна дошка - вже не новинка на ринку високих технологій. В поєднанні з комп'ютером, вона є незмінним інструментом на уроці. А сам урок перетворюється на цікаве, насичене різним яскравим матеріалом дійство, що максимально привертає увагу учнів.
Ця технологічна новинка надає широкі можливості викладання різних дисциплін. А я хочу поділитися досвідом роботи з сенсорною дошкою SMART Board на уроках математики.
По-перше - це великий екран, який можна використати при перевірці домашнього завдання, усного рахунку, демонстрації різних довідкових матеріалів, відео фрагментів, різноманітних схем, формул тощо.
По-друге - програмне забезпечення самої дошки SMART Board дозволяє створювати динамічні, більш наглядні матеріали безпосередньо перед очима учнів та залучати їх до цього процесу.
У галереї шаблонів, що містить дошка, є дуже багато різноманітних заготовок для використання на уроках. Так, знайшовши в переліку геометричних фігур кути, а серед вимірювальних приладів лінійку, трикутник та транспортир, народилась ідея застосувати їх про вивченні теми "Кути. Вимірювання кутів" в курсі 5 класу.
На одному з етапів уроку, діставши кути різної величини, пропоную учням візуально порівняти їх. А потім після порівняння пропоную накласти їх один на одного. Таким чином учні перевіряють себе і роблять висновки, що рівні кути при накладанні співпадають.
Вчителі математики знають, що при вимірюванні кутів школярі іноді невірно виставляють транспортир і, як результат, неправильно знаходять їх градусні міри. Можливості дошки дозволяють запобігти цьому. Транспортир у базі даних дошки прозорий і тому всі елементи кута крізь нього добре видно. Вершина і сторони кута чітко співпадають з відповідними позначками на транспортирі і учні фактично не припускаються помилок. А захоплення така робота викликає неабияке. Пізніше можна використовувати транспортир і при вимірюванні кутів трикутників.
Фігури на дошці можна збільшувати, зменшувати, повертати, переміщати. Цю можливість я теж використала на уроці. Всі кути, які були на дошці, розташувала по іншому і запропонувала учням їх виміряти. Звідси висновок учнів - яким чином не були б розміщені кути, їх градусні міри зберігаються.
На одному з уроків теми, діставши з колекції даних гострі, тупі, прямі, розгорнуті кути, розбила дошку на чотири колонки і запропонувала учням перемістити дотиком руки кути в потрібну колонку. Так було організоване повторення їх видів.
Можна сказати, що вивчення теми перетворилось на одну велику практичну роботу. А найголовнішим стало те, що не вчитель давав готові факти, а учні пошуковим шляхом отримували інформацію і робили самостійні висновки.
Під час ознайомлення дітей з координатною площиною фоном на дошці обираю різні види міліметрівок. Це полегшує роботу учням і дає можливість економити час. Здобути навички визначення координат точок на площині дають такі завдання. З бази даних дістаю точку і швидко починаю рухати її по площині, а школярі вказують її координати. Учні отримують "квитки на кіносеанс" з вказаними місцями і рядами (зала - координатна площина). Потрібно правильно сісти на місце, тобто за вказаними координатами маркером побудувати точку на площині.
Базу даних шаблонів можна поповнювати власними заготовками. Готуючись до уроків геометрії в 11 класі, були створені різні стереометричні фігури з виділеними різними кольорами елементами побудовані їх перерізи. Ці заготовки можна використовувати на різних етапах уроку, причому неодноразово. Таким чином учні бачать великі кольорові зображення, які допомагають краще сформувати просторову уяву та вивільнити час для практичного розв'язання задач.
Правильне застосування сенсорної дошки дає учням і вчителю позитивні моменти: увага учнів захоплена на весь урок, включається візуальний канал сприйняття матеріалу, висока активність учнів, а звідси - і темп уроку, розширення світогляду дітей, їх бажання знати більше.
Вчитель - людина, яка постійно перебуває в пошуку нових ідей, методів, підходів. Можливості сенсорної дошки та власна фантазія - це невичерпне джерело для створення незабутніх захоплюючих уроків.

Автор: 

Стромська Світлана Валеріївна, заступник директора з виховної роботи, вчитель математики гімназії №191 ім.П.Г.Тичини з поглибленим вивченням іноземних мов м.Києва

Джерело: 

З власного досвіду

Отримати сертифікат

Користувацький вхід