Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


Розробка уроку з алгебри у 8 класі. Тема: «Основна властивість раціонального дробу»

0

Тема: Основна властивість раціонального дробу
Мета: домогтися засвоєння учнями змісту основної властивості раціонального дробу, понять скорочення дробу та правила знаків; сформувати вміння відтворювати зміст названих понять та використовувати вивчені поняття для розв’язування вправ на скорочення раціональних дробів та перетворення їх за допомогою правила знаків; розвивати мислення, самостійність, вміння вислухати відповіді товаришів; виховувати культуру математичного мовлення, акуратність ведення записів, толерантне відношення один до одного, інтерес до предмету.

Тип уроку: засвоєння знань, формування первинних умінь.
Наочність та обладнання: підручник, зошити, опорний конспект «Основна властивість дробу», презентація по темі «Основна властивість дробу»
Хід уроку
I. Організаційний етап.
II. Перевірка домашнього завдання.
slayd2_0.jpg
slayd3_0.jpg

- Відповіді на запитання учнів, які виникли під час виконання домашньої роботи.
Перевірка теоретичних знань учнів.
Що називають областю визначення виразу?
Який многочлен не може бути знаменником раціонального дробу?
Тестова робота (колективні відповіді учнів)

III. Формулювання мети і завдань уроку.
Звичайні і раціональні дроби мають однакову основну властивість і загальні правила виконання арифметичних дій.
Завданнями на урок є: сформулювати алгоритми застосування основної властивості раціонального дробу на основі виконання дій із многочленами.

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь.
Які вирази називають тотожно рівними?
Що називають тотожністю?

V. Вивчення нового матеріалу.
Основна властивість дробу
План вивчення нового матеріалу
Уявлення про основну властивість звичайного дробу.
Основна властивість дробу і скорочення дробів. Алгоритм скорочення раціонального дробу.
Основна властивість дробу і правило знаків.
slayd9_0.jpg
slayd10_0.jpg
slayd11.jpg
slayd12.jpg
slayd13.jpg
VI. Формування вмінь.

Робота з підручником
№15.1(непарні)
№15.3
№15.5(1,2)
№15.7 (1-3)
Виконання завдань на дошці та в зошитах (під керівництвом учителя).

VIIІ. Підсумок уроку.

slayd15.jpg
ОЦІНКИ ЗА УРОК.

ІХ. Домашнє завдання.
1. Вивчити основну властивість дробу, опрацювати §15.
2. Розв’язати вправи № 15.2 (неп.), 15.6 (неп), 15.8 (неп).

Автор: 

Приходько Надія Іванівна, учитель математики Охтирської загальноосвітньої школи №1 Охтирської міської рада Сумської області

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...