Від партнерів


Зареєструйтесь, щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


конспект заняття для старшої групи: Екологічне виховання через пошуково дослідницьку діяльність.

0

Конспект заняття для старшої групи:
Екологічне виховання через пошуково-дослідницьку діяльність
Вихователь : сьогодні у формі казки, я хочу продемонструвати вам деякі види експериментування з різними матеріалами. Чому саме в формі казки? Тому ,що це цікава та захоплююча форма роботи.
Мета :Закріпити та розширити уявлення дітей про природні явища. Розвивати спостережливість, уміння робити висновки.
Обладнання : Ємкість з водою, паперові квіти, рибки: металеві, бумажні, пластмасові, пісок, льод.
Хід заняття
Казка починається:
На одному пташиному дворі нещодавно у мами качки вилупилися каченята. Всі каченята були слухняні. Тільки одне було дуже допитливе його звали Чомусик. Одного разу Чомусику захотілося дізнатися, що там за парканом пташиного двору і пішло воно відкривати світ. За парканом каченя побачило невеличкий ставок , в якому було багато незвичайних квітів. Сонце вже починало сходити і каченя побачило, як розквітали ці красуні.

Дослід №1 «Паперові лілії»
Мета : розширити та закріпити знання про властивості паперу. Розвивати бажання дізнаватись щось нове про природу.
Обладнання : Миска з водою, паперові квіти.
Хід досліду
Виріжіть з паперу квіти з довгими пелюстками. За допомогою олівця закріпіть пелюстки до центру. А тепер опустіть квіти на воду. Буквально пелюстки квітів починають розквітати. Це сталось завдяки чому?
(відповідь дітей) – папір намокнув, став важким, ось пелюстки і розкрились.

Потім Чомусик побачив, що на поверхні ставка з`являлись та зникали якісь маленькі істоти. Це були риби, які грались і раділи сонечку.

Дослід №2 «Різні рибки»
Мета: Розвивати знання про жителів водойм. Закріплювати вміння розрізняти матеріал за властивістю тоне-не тоне.
Обладнання:Миска з водою, рибки : паперові, металеві, пластмасові.
Хід досліду
Беремо рибки та опускаємо в наш ставок. Що ми бачимо – деякі рибки тонуть, а деякі залишаються на поверхні та плавають. Чому так сталося?
Відповіді дітей: Рибки виготовляться з різного матеріалу.

Але потім подув вітерець і на небі з`явилися хмари і пішов дощ.
Дослід №3 «Гарний дощик»
Мета :Розширити уявлення дітей про природні явища.
Обладнання :Лід, сито, кип`яток.
Хід досліду
Налити в ємкість гарячої води. В сито насипати кубиків льоду. Спостерігаємо, що відбувається! – імітація крапель дощує
Висновок: лід від теплого повітря поступово тане.

Каченя злякалося дощу і заховалося під кущем. Потім після дощу на піску він побачів щось дивне – сліди.

Дослід №4 «Сліди»
Мета : Закріпити знання про сухий та вологий пісок. Сухий сиплеться, а мокрий ліпиться і залишаються сліди на ньому.
Обладнання : дві ємкості з сухим та мокрим піском.
Хід досліду
Спробуйте пересипати пісок сухий , а потім мокрий.
Висновок: Сухий сиплеться, а мокрий ні.
Тепер за допомогою пальців рук залишаємо сліди. Спочатку на сухому, а потім на вологому.
Висновок: На сухому не видно, а на мокрому видно.
Підсумок:
Чому лілії розквітли?
Чому одні риби плавають, а інші ні?
На якому піску видно сліди?

Автор: 

Кравацька О.В.

Отримати сертифікат

Користувацький вхід


загрузка...