RSS-матеріал


Підписатись на E-mail:

Користувацький вхід

Речення 2 клас

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати усі сторінки та файли, публікувати власні матеріали


0

Тема. Узагальнення знань про розповідні,питальні та спонукальні речення. Знак оклику в кінці речень, що вимовляються із сильним почуттям
Мета: - закріпити знання учнів з теми «Речення»,вміння розрізняти речення за метою висловлювання та інтонацією; вдосконалювати вміння робити синтаксичний аналіз речення, звуковий аналіз слів,складати речення різних типів;
- розвивати навички каліграфічного письма, логічне мислення, усне та писемне мовлення,збагачувати словниковий запас учнів, комунікативної компетентності;
- виховувати повагу до рідної мови, почуття взаємодопомоги, бажання творити добро.
Тип уроку: пошукова гра.
Обладнання: назви команд, картки з завданнями, мапа подорожі, малюнки словникових слів,технологічна карта «Сонечко», кольоровий папір, фломастери, презентація «Речення» .

Хід уроку
І Організаційний момент. Створення позитивного настрою на уроці.
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Попрацюємо всі старанно,
Щоб пройшов урок цей недаремно.
- Любі діти! Сьогодні у нас незвичайний урок. Давайте подивимося один на одного і посміхнемося. Нехай усмішка допоможе вам подолати всі труднощі, нехай у вас на уроці буде гарний сонячний настрій.

ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів.
2.1 Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, сьогодні я хотіла провести урок-подорож. Але кудись зникла мапа, по якій ми повинні подорожувати. А замість неї залишився цей лист. Давайте прочитаємо!
„ Мене звуть Клякса. Зі мною ніхто не хоче гратися. Тому я забрав вашу мапу і сховав. Тепер ви точно зі мною пограєте. Я поверну вам її, якщо виконаєте мої завдання. За кожне завдання я віддаватиму частину мапи. ”
- Діти, виконаємо завдання Клякса? Тут є інструкція, як шукати частини мапи. Ну, вперед! По – перше, потрібно поділитися на команди.
2.2 Завдання „Відгадай назву”.
- Тепер потрібно відгадати назви команд.
2.2.1 Знайомство з Сонячним зайчиком.
- Відгадайте загадку.
Мету – мету – не вимету!
Несу – несу – не винесу!
Час прийде – сам вистрибне!( Сонячний зайчик)
- Якого кольору Сонячний зайчик7 (Жовтого)
- Яку геометричну фігуру він нагадує? 9 Круг)
- Що трапилося б на Землі, якби зникло Сонце? ( Земля б загинула)
- Отже, перша команда називається „Сонячні зайчики”.
2.2.2 Знайомство з Іскоркою.
- Відгадайте загадку.
Милуйтеся мною, та бійтесь мене.
До чого я торкнуся, воно спалахне. (Іскорка )
- Якого кольору іскорка? ( червоного)
- На яку геометричну фігуру схожа? ( п’ятикутник)
- Друга команда називається „Іскорки”.
2.2.3 Знайомство з Сонечком.
- Відгадайте загадку.
Цей червоненький жучок,
Залітає у віконечко,
Сім чорненьких цяточок
На крильцятах має (Сонечко)
- Третя команда називається „Сонечки”
2.3. Хвилинка каліграфії.
- Відкриваємо зошити, записуємо число, класна робота. Скажіть, яка буква зустрічається у словах – відгадках? Буква С. Прописуємо рядок букви С великої у поєднанні з маленькою.
- А у кого з вас є ця буква у імені. Частина мапи у тебе.
2.4. Перевірка домашнього завдання .
- Ви вдома повинні були зробити світлофори. По черзі читаємо речення з домашньої вправи, а слово, яке ви вставили показуємо на світлофорі.
- Знайдіть і прочитайте спонукальне речення?
- До чого спонукають у ньому?
2.5. Гра „Мікрофон”
- Яку тему ми зараз вивчаємо на уроках української мови. (Речення)
Давайте пограємо у гру „Мікрофон”. Кожна команда повинна скласти по 2 питання суперникам, а вони відповісти. Задавати питання будемо по черзі.
- Що таке речення?
- Які речення бувають за метою висловлювання?
- Які речення називають розповідними?
- Які речення називають питальними?
- Які речення називають спонукальними?
- Які бувають речення за метою висловлювання?
- Слово „Мікрофон” починається з букви м, у кого ім’я починається на букву М. Наступна частина мапи у тебе.
2.6. Малюнковий диктант.
Заєць, олень, дятел, ведмідь, Київ, бджола.
- Яке слово зайве? Чому?
- У кого ім’я починається на цю букву? Шукайте мапу.
ІІІ Закріплення вивченого матеріалу.
3.1 Презентація „Речення»
- Складіть речення зі словом СЛОН. І команда розповідне, ІІ команда – питальне. ІІІ команда – спонукальне.
- Записуємо у зошиті розповідне речення, учень з І команди робить аналіз речення.
- Скільки букв у слові СЛОН? У кого прізвище з 4 букв. У тебе третя частина мапи .
3.2 Завдання „Стежина кмітливих”
- Складіть речення з поданих слів.
І команда – на, обережно, воді, будь.
ІІ команда – вогнем, не, з, грай.
ІІІ команда – гілки, не, ламай, дерев.
- Які ці речення за метою висловлювання?
- Що ви поставили в кінці кожного речення? ( кожна команда)
- Які вони за інтонацією?
- Учень з ІІ команди виконує на дошці звуковий аналіз слова ГРАЙСЯ.
- У того, чиє прізвище починається на букву Г наступна частина мапи.
3.3. Фізхвилинка ( вправа 151)
- Щоб вишикуватися у шеренгу. Ми кажемо „ У шеренгу шикуйсь”
- Щоб вирівняли ряд, ми кажемо „Рівняйсь!”
- Щоб стали струнко, ми кажемо „ Стояти струнко!”
- Щоб почати крокувати, ми кажемо «Кроком руш!”.
3.4 Гра „ Який знак?”
Поставте потрібні розділові знаки.
І команда – Хто з вас любить книжки...
ІІ команда – Шануйте і бережіть книжку...
ІІІ команда – Я щодня читаю цікаві книжки...
- Яке речення за метою висловлювання?
- Чому поставили такий знак?
- Учень з ІІІ команди записує речення на дошці, робить аналіз речення.
- Подивись, наступна частина у тебе.
3.5 Виготовлення Сонечка
- Ось ми і зібрали мапу. Так виглядає країна Клякни. Подобається вам? Давайте прикрасимо її.
Технологічна карта (виконання вчителем)
1. Зігни аркуш до середини.
2. переверніть.
3. Зігніть за пунктирами.
4. Переверніть. Розмалюйте.
- На основі якої геометричної фігури будемо складати сонечко?
- Скільки учнів у вашій команді?
- Намалюйте стільки ж цяточок на ваших сонечках.
- Давайте закріпимо Сонечка на мапу.
3.6 Додаткове завдання
- Чи гарно зробив Клякса, коли вкрав нашу карту?
- Чи гарно ми зробили, коли прикрасили країну Клякни?
- Які прислів’я ви знаєте про добро?
І команда – Роби добро, буде добро й тобі.
ІІ команда – Добро буде тоді добром, коли людину похвалять.
ІІІ команда – Все добре переймай, а зла уникай.
ІV Підсумок уроку
4.1 Бесіда ( по презентації)
- Що таке текст?
- Які речення бувають за метою висловлювання?
- Які речення бувають за інтонацією?
- Що сподобалося на уроці?
4.2 Оцінювання
4.3 Домашнє завдання. Вправа 153
І команда – робить аналіз першого речення.
ІІ команда – робить звуковий аналіз слова квіти.
ІІІ команда – утворити питальні речення.

Автор: 

Таубе Яна Львівна

Голосування

Чи відчуваєте Ви професійне (емоційне) вигорання у вашій роботі вчителя?:

Останні коментарі